EMRI/ Arrestohet në Dubai ish-këshilltari i Xhaçkës

Aktualitet

Arrestohet në Dubai ish-këshilltari i Xhaçkës, Amant Josifi. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.


Kujtojmë se më 8 dhe 9 nëntor 2022, në bashkëpunim me Eurojust dhe Europol, Struktura e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit bastisi 6 qendra thirrjesh telefonike në Shqipëri të lidhura me “Milton Group” dhe arrestoi 4 të dyshuar.

 

Amant Josifi

Ndërkohë, nga hetimet rezultoi se këto qendra janë në pronësi të tre kompanive të lidhura me biznesmenin Amant Josifi, një ish-këshilltar politik i ish-ministres së Jashtme, Olta Xhaçka gjatë kohë që ajo drejtonte Ministrinë e Mbrojtjes.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?