Shkarkohet komandanti i Forcës Ajrore, ja kush do e zëvendësojë

Aktualitet

Presidenti Bajram Begaj ka shkarkuar nga detyra Komandantin e Forcës Ajrore, Gjeneral Brigade, Ylli Pulaj.

Në këtë detyrë është emëruar Ferdinant Dimon. Shkarkimi i Pulajt është bërë me propozim të ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi dhe më pas Begaj ka nënshkruar dekretin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?