Aktualitet

EMRI/ Mashtroi një shtetase duke i marrë 270 mijë euro, arrestohet 53-vjeçari në Tiranë

Një 53-vjeçar u arrestua nga policia e Tiranës pasi ishte shpallur në kërkim dhe ishte dënuar me 4 vite burg pasi kishte mashtruar një shtetase duke i marrë një shumë prej 270 mijë eurosh.

Në kuadër të operacionit të koduar “Trick”,  në Pezë u kap shtetasi në kërkim Andi Alimehmeti, 53 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 4 vjet burgim, për veprën penale “Mashtrimi”.

“53-vjeçari i ka marrë një shtetaseje, shumën 270 000 euro, duke e mashtruar atë se do ta bënte bashkëpunëtore në një agjenci turistike që kishte në pronësi”, thotë policia.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?