VIDEO/ Kamala Harris kërcen hip-hop në Shtëpinë e Bardhë

Bota

Kamala Harris mori në një festë në Shtëpinë e Bardhë për 50-vjetorin e muzikës hip-hop, por ajo që tërhoqi më shumë vëmendje ishte kërcimi i saj.

Në rrjetet sociale të shumtë ishin ata që përgëzuan spontanitetin e saj, por disa të tjera e quajtën “gjyshe”.

 

Sipas Daily Mail, ngjarja u zhvillua të shtunën e kaluar dhe në të morën pjesë pionierë dhe yje të këtij zhanri të veçantë muzikor, të cilin zëvendëspresidenti amerikane e përshkroi si “forma përfundimtare e artit amerikan”.

“Hip-hop-i ndikon në të gjitha aspektet e kulturës pop amerikane, kultura e hip-hop-it është kultura amerikane,” tha zëvendëspresidentja 58-vjeçare në këtë ngjarje, ku morën pjesë pionierë dhe yje të hip-hop-it, si Common, Jeezy, MC Lyte dhe Roxanne Shante.

Ajo që u diskutua gjerësisht në internet, nuk ishte fjalimi i Harris, por kërcimi i saj me hitin Q-Tip të vitit 1999, Vivrant Thing.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?