TV “ABC NEWS” heq nga puna gazetarin pas 13 vitesh punë (EMRI)

Aktualitet
FERDINAND DERVISHI
Pas 13 vitesh bashkëpunim impenjativ sot u divorcova zyrtarisht me tv ABC.
Nuk mund tu rezistoja më tepër ca mosmarrëveshjeve të nisura qysh nga janari i këtij viti edhe pse drejtuesit e rinj e vlerësonin emisionin tim si “emision luksi”.
Duket dikushëve nuk u pëlqenin opinionet e deklarimet e mia, krejt pa autoceneurë, në panele televizive. Dikushëve, që duke ecur korridoreve të redaksisë, ngrinin zërin kur shqiptonin frazën:”Liria kushton!”
E pra për mua liria ka qenë e mbetet e panegociueshme!
Respekt për të gjithë shqiptarët që ndiqnin dhe pëlqenin dokumentarët e mi si dhe për ata që vlerësonin opinionet e mia publike!
Me shpresë të ndërveprojmë me ndonjë projekt të ri! Ferdinand Dervishi.
P.S. Në foto duke bërë back up (jo si të sistemit TIMS) të kompjuterit personal, ku strehoheshin më tepër se 300 dokumentarë.
Mund të jetë një imazh i teksti
Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?