Zjarri në Fier, deputeti demokrat publikon pamjet dhe apelon për ndihmë.

Aktualitet

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi, ka reaguar lidhur me zjarrin e rënë në fshatin Hambar të Cakranit në Fier.

 

Përmes një postimi në Facebook, ku ka publikuar edhe pamje nga flakët, Baçi ka bërë thirrje për ndihmë ndaj banorëve, pasi sipas tij, strukturat shtetërore nuk po reagojnë.

Ai shtoi se zjarri veç tokave me ullinj, rrezikon edhe vetë banesat e banorëve.

Reagimi i Baçit:

Zjarri ne fshatin Hambar, NJ. V.  Cakran bashkia Fier, po rrezikon shume rrenje ullinj, toka dhe me vone dhe vet, shtepite e banoreve!

Asnje reagim nga strukturat pergjegjese te shtetit!

Banoret kerkojne ndihme!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?