Zgjedhjet në Kukës, Basha: Hera e fundit që PD nuk ka kandidat në zgjedhje!

Politike

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pasi vendosi të mos dalë me kandidat në zgjedhjet e pjesshme në Kukës.

Basha theksoi se kjo është hera e fundit që PD nuk ka kandidat në zgjedhje, duke u shtuart se “duhet të jemi në terren për të ringritur partinë”.

“Respektuam vullnetin e degës së Kukësit për të mos nxjerrë kandidtatë sepse është faji jonë që u morëm me debate dhe jo ringrijten e PD-së.

Kjo është hera e fundit që PD nuk ka kandidat në procese elektorale.

Brenda 31 marsit të kemi gati 140 kandidatë për deputetë”, deklaroi kryetari i PD-së Lulzim Basha në fjalimin e tij në këshillin kombëtar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?