Vrasje me armë zjarri në Vlorë (Emri)

Aktualitet

Një person është vrarë me armë zjarri në Vlorë mbrëmjen e kësaj të shtunë.

Viktima është identifikuar si Lartjant Lekaj, 41 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur pranë bibliotekës së qytetit dhe dyshimet e para janë se kemi të bëjmë me një atentat të mirëmenduar.

Sipas një rindërtimi paraprak të ngjarjes, referuar dhe në dëshmitë e dhëna në polici nga dëshmitarë, atentatori ka zbritur nga një automjet tip “Audi” me targa italiane dhe ka qëlluar ndaj 41-vjeçarit duke e lënë të vdekur.

Më pas është kthyer në mjet për tu larguar nga vendngjarja, ndërsa policia ka ngritur disa pika kontrolli.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?