Presidenti Begaj dekreton shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj

Aktualitet

Presidenti i Republikës Bajram Begaj dekreton shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj, pak ditë pasi kryeministri Edi Rama bëri ndryshimet në qeveri.

Më 4 shtator kryeministri Edi Rama paraqiti disa ndryshime në kabinetin e tij qeveritar.

-Ministër i Financave dhe Ekonomisë- Ervin Mete

-Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme- Igli Hasani

-Ministre e Arsimit dhe Sportit- Ogerta Manastirliu

-Ministre e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural-Anila Denaj

-Ministre e Shëndetësisë dhe Mirëqenies  Sociale- Albana Kociu

-Sekretarja e Shtetit për sipërmarrjen dhe klimën e biznesit–Delina Ibrahimaj.

-Ministër Shteti për Pushtetin Vendor-Arbjan Mazniku

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?