Bajrami: Do japim shpirtin ndaj Polonisë, sonte realizova golin e karrierës

Sport

Nedim Bajrami ishte autor i një kryevepre në barazimin 1-1 të Shqipërisë ndaj Çekisë, sfidë e vlefshme për kualifikueset Euro 2024.“Jo e pashë që Asani fitoi duelin e tij. U fiksova te porta, e pashë që kam hapësirë dhe jam i lumtur që e ndihmova skuadrën.Barazimi? E dinim që do të ishte ndeshje e vështirë këtu. Do të japim shpirtin në fushë. Kemi edhe një finale tjetër.

Polonia? Do të luajmë në shtëpi dhe do të kemi tifozët. Do të japim shpirtin në fushë.

Goli më i bukur i karrierës? Është goli më i bukur në karrierë.

Europiani? E kemi ditur që do të jetë një ndeshje e vështirë. Kemi sakrifikuar shumë dhe kemi luajtur si skuadër. Do të vazhdojmë kështu, me këmbë në tokë”, tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?