Ndryshimet në qeveri? Meta ironizon Ramën: Hiq ‘Lenën’ dhe vër ‘Prenën’

Politike

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka komentuar ndryshimet në qeveri, që sollën lëvizje në 7 prej ministrive.

I pyetur nga gazetarët si një socialist i vjetër, në lidhje edhe me Asamblenë e PS-së, Meta u shpreh:

“Hiq Lenën vër Prenën gjithmonë e më rëndë do të shkojë, një parti e mbështetur në shtypje dhe arrogancë”, tha shkurtimisht Meta.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?