“Do marrim pjesë në takim”, Berisha i përgjigjet pozitivisht ftesës së Bardhit

Politike

Pas daljes nga salla e kuvendit, Berisha eshte shprehur: Siç theksova dhe në parlament, theksoj përsëri se ky parlament është i ngritur mbi krimin, drogën. Është parlamenti i vetëm në Europë në të cilin vjedhja, krimi, droga shndërrohet në votë dhe vota në krim.


 

Është inst i fatkeqësisë kombëtare, i cili të vetmin vendim që ka marrë ka dyfishuar rrogat e tij. Institucion i cili ka kaluar me dhjetëra vendime të lobuara nga krimi dhe grupet kriminale. Institucion i cili ka bllokuar të gjitha nismat me rëndësi kombëtare. Me qëndrimet e tij jo që nuk i shërben integrimit, por i shërben dezintegrimit të Shqipërisë në BE dhe e lë në vend numëro. Është institucion i cili siç e dëgjuat përpiqet të përligjë gjithçka antikushtetuese, antiligjore të qeverisë dhe të mbulojë krimet e saj.

Përgjigjja është po! Do marrim pjesë. Ne shkojmë aty dhe do marrim pjesë. E konsiderojmë hap pozitiv dhe do marrim pjesë. Do t’i mësoni që të gjitha në kohën e duhur, por ne i përgjigjemi pozitivisht ftesës.

Per te gjithe ata qe e kane harruar, Berisha e ka akuzuar Bardhin si bashkpuntor ne vrasjen e Elbasanit gjate fushates zgjedhore te 2021-shit

VIDEO E PLOTE:

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?