Rihana ndihmon personat me aftësi të kufizuara dhe të pastrehët

Bota Show Stil/Jetë
Pavarësisht se sapo solli në jetë fëmijën e saj të dytë, Rihanna nuk harron veprat e saj bamirëse dhe këtë herë iu drejtua fondacionit “Always For The People”, duke ndihmuar personat me aftësi të kufizuara dhe veteranët e pastrehë.

Kështu, superylli “vodhi” pak kohë nga detyrimet e saj të shtuara dhe bëri një porosi të madhe në emër të këtij fondacioni të veçantë, i cili ndodhet në Los Angeles dhe u ofrohet njerëzve që janë vërtet në nevojë.

Siç raporton Page Six, këngëtarja e njohur ka kontaktuar me themeluesin e fondacionit, Senette Devermond dhe ka vazhduar të dhurojë qindra komplete higjienike, çorape, rroba, çanta gjumi, ushqime, më shumë se 50 palë këpucë, letër higjienike, ushqim për qen etj.

Në fund të fundit, kjo nuk është hera e parë që Rihanna tregon ndjeshmërinë e saj dhe mbështet njerëzit që kanë nevojë për ndihmë.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?