Manipulimi i zgjedhjeve, ish-avokati i Trump shpallet i pafajshëm

Bota

Ish-avokati i Donald Trump, Rudy Giuliani, është deklaruar i pafajshëm për një aktakuzë për sa i përket zgjedhjeve në Xhorxhia. Ai u akuzua se u përpoq të ndryshonte rezultatet e zgjedhjeve të vitit 2020 në atë shtet amerikan, sipas dokumenteve të gjykatës.

Giuliani, një ish-prokuror federal dhe kryebashkiak i Nju Jorkut, u padit muajin e kaluar së bashku me ish-presidentin amerikan dhe 17 persona të tjerë për përpjekjen për të ndryshuar humbjen e Trump ndaj presidentit aktual Joseph Biden në Xhorxhia.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?