WhatsApp, së shpejti ka një risi tjetër për grupet

Teknologji

WhatsApp së shpejti do t’i lejojë përdoruesit të krijojnë biseda të reja në grup pa pasur nevojë t’i emërtojnë ato, ka njoftuar CEO i Meta-s, Mark Zuckerberg.

Whatsapp

Grupeve pa emër do t’u jepet një emër i krijuar automatikisht bazuar në pjesëmarrësit e tyre.

Sipas TechCrunch, grupet e pa emërtuara do të limitohen me gjashtë pjesëmarrës, në vend të atyre me mijëra që mund t’u bashkohen normalisht një grupi në WhatsApp.

Veçoria e re në WhatsApp po prezantohet globalisht për përdoruesit gjatë ditëve të ardhshme në iOS, Android, ueb dhe macOS.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?