Forumi Strategjik i Bled, Rama mbërrin Slloveni

Politike

Kryeministri Edi Rama mberrin në Slloveni.

Rama është i pranishëm në panelin e liderëve në Forumin Strategjik të Bledit.

jesëmarrës në këtë forum janë 8 kryeministra mes tyre edhe Edi Rama, tre presidentë, presidentja e Këshillit të Europës, dhe 14 ministra të punëve të jashtë e të ftuar të nivelit të lartë.

Qeveria sllovene organizatore e forumit thotë se “ i 18 forum strategjik i Bledit synon të ndërtojë qasje të përbashkët mes komuniteteve globale në të ndërtuarin e shoqërive të qëndrueshme bazuar në solidaritet”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?