E rëndë në garat me motorë, dy pilotë humbin jetën pas aksidentit të rëndë (VIDEO

Bota Sport

Një ngjarje e rëndë e cilësuar edhe si tragjedi ka ndodhur në garat me motorë në Brazil.


Në kampionatin kombëtar, të zhvilluar në qytetin Cascavel, dy pilotë humbën jetën pasi u përplasën në xhiron e parë.

42-vjeçari Andre Cardoso ra nga motori dhe më pas u përplas brutalisht nga 38-vjeçari Erico Rocha.

Të dy u dërguan me urgjencë në spital, por me të mbërritur atje humbën jetën. Në shenjë zie gara u ndërpre.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?