Chelsea merr fitoren e parë sezonale

Sport

Chelsea merr fitoren e parë sezonale në Premier League pas javës së tretë, teksa blutë e Londrës bindën me rezultatin 3-0 ndaj Luton në “Stamford Bridge”, ndërsa skuadra e sapongjitur në elitën e futbollit anglez vazhdon të vuajë mungesën e pikëve.

“Blutë” e Londrës zhbllokuan sfidën në minutën e 17’ me Sterling dhe bënë që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 1-0. Ndërsa në minutën e 69’ Sterling gjeti sërish rrugën drejt rrjetës, duke thelluar avantazhin dhe duke u dhënë siguri vendasve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?