SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Territori Shqiptar që në orët e para të ditës do të jetë nën ndikimin e intervaleve të gjata me khjellime në të gjithë vendin. Po ashtu edhe në pjesën e dytë të ditës kthjellimet do të jenë mbizotëruese përgjatë vijës bregdetare. Ndërsa në qytetet e zonës së ulët dhe në zonat malore parashikohet të ketë kalime të lehta të vranësirave. Më të dukshme do të jenë përgjatë kufirit Lindor të Shqipërisë, por nuk pritet të krijojnë mundësi për reshje.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 34°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Perëndimor Veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?