SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

FBI qëllon për vdekje agresorin që kërcënoi presidentin amerikan

 

FBI po hetonte një numër kërcënimesh që Robertson dyshohet se ka bërë kundër Biden, zëvendës presidentes Kamala Harris dhe Prokurorit të Qarkut të Manhattan, Alvin Bragg. Ngjarja ndodhur kur agjentët specialë lëshuan një urdhër arresti dhe kontrolli në një banesë në Utah.

I dyshuari po përballej me tre akuza në lidhje me kërcënimet e supozuara që ai bëri kundër Biden dhe zyrtarëve të tjerë. Një kërcënim thuhet se u postua në internet më 6 gusht, vetëm tre ditë para vizitës së Biden në këtë shtet dhe ditën e bastisjes që rezultoi në vdekjen e Robertson.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?