SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Rusia: Janë rrëzuar dy dronë ukrainas pranë Moskës

Një nga mjetet ajrore të paarmatosura u shkatërrua pranë një aeroporti të madh në jug të qytetit, ndërsa e dyta u kap në perëndim të kryeqytetit.

Sulmet me dronë në qytet janë shtuar muajt e fundit, me Volodymyr Zelenskyy që paralajmëroi në korrik se “lufta” po vinte në Rusi.

“Një përpjekje e regjimit të Kievit për të kryer një sulm terrorist me mjete ajrore pa pilot u parandalua mbi territorin e rajonit të Moskës”, tha ministria e mbrojtjes në Telegram.

Njëri u rrëzua pranë Domodedovos, ku ndodhet një nga aeroportet më të mëdha ndërkombëtare të Rusisë, dhe një tjetër pranë autostradës së Minskut, shtoi kryebashkiaku i Moskës Sergei Sobyanin .

Javën e kaluar, një bllok zyre në distriktin e biznesit të Moskës u godit dy herë brenda ditëve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?