SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Kulla pas Teatrit të Operas/ Reagon Shkëlzen Berisha

Pas akuzave në media se, pas kullës që do ndërtohet tek lulishtja përballë 9-katsheve qëndrojnë familjarë të Berishës, ka reaguar vetë i biri i tij.

Postimi i plotë:

Shkëlzen Berisha

👇

Revokoje lejen, ose haje me “nder”!

Dje dhe sot media te sponsorizuara me tendera dhe para inceneratoresh si dhe te njohura gjeresisht ne opinion si tualete mediatike qe shperndajne me porosi nenproduktet Rama – Veliaj me kane vene ne qender te “sulmeve” sepse bash padronet e tyre (Rama & Veliaj) gjoja me paskan bere dhurate nje kulle 125 m te larte ne qender te Tiranes!Ne loje kane futur dhe “jaranin” e Balles te cilin e ngrijne dhe e shkrijne sa here u duhet per te filluar beteja imagjinare!

Ne fakt ana me qesharake e strategjise nuk eshte shpifja ndaj personit tim por sulmi qe ne vend te Rames qe ka firmosur e dhene lejen behet ndaj meje, si gjoja “perfituesi” i saj!
Mjafton te shikosh kush e shet gjellen per te kuptuar kush e ka gatuar!


Gjate gjithe ketyre viteve e vetmja gje qe Shkelzen Berisha ka “perfituar” nga Rama – Veliaj dhe zagaret e tyre politike e mediatike jane shpifjet dhe kallezimet e rreme!

Sidoqofte per t’i dhene nje pergjigje kujtdo qe ka ngelur ne grepin e shpifjes se radhes po i bej nje sfide publike Edi Rames qe te revokoje lejen e ndertimit, ose te pranoje ne heshtje se pas saj njelloj si per qindra leje te tjera jane pazaret qe ai firmos paf paf paf e fap fap fap bash si per vjedhjen e inceneratoreve!

Sigurisht qe ai nuk do beje asgje, pasi ne thelb gjithe zhurma e shpifjes nuk ka per qellim prishjen e pazareve te Rames, por largimin e vemendjes nga skandali i inceneratoreve per te cilin ai dhe Veliaj ne ndryshim nga skandali i Kulles, rrezikojne burgun! Sidoqofte sfida mbetet e hapur … revoko lejen ose haje me “nder”!

Total 6 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?