SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

VIDEO/ Ronaldo dhuron spektakël dhe gol në Arabinë Saudite

Cristiano Ronaldo është protagonist absolut te Al-Nassr. Sulmuesi portugez 38-vjeçar realizoi një gol fantastik në Arab Club Champions Cup, në ndeshjen ndaj Raja, në Prince Sultan bin Abdul Aziz Stadium (Abha).

Shifrat flasin qartë në favor të CR7. Ronaldo ka shënuar 14 gola në 16 ndeshje, në sezonin e parë me fanellën e Al-Nassr. Për edicionin që po vjen, skuadra ku luan ylli i njohur është një nga favoritet kryesore për të fituar kampionatin.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?