SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Shi dhe rrebeshe në të gjithë vendin, parashikimi i motit për sot

Por orët vijuese do të shtojnë gradualisht vranësirat në të gjithë territorin, duke sjellë dhe reshjet e para në zonat Veriperëndimore.

Ndërsa gjatë mesditës pritet që reshjet e shiut të përfshijnë të gjithë Shqipërinë, ku pritet që herë pas here të ketë dhe rrebeshe shiu. Kjo situatë atmosferike do të vijojë deri në orët e mbrëmjes. Nata vonë sjell dobësim të sistemit të reshjeve.

Temperaturat e ajrit do të ulen e mëngjes por do të ulen më ndjeshëm në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?