SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Obama paralajmëron Biden: Trump është i fortë, mos e nënvlerëso

Ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama, i ka shprehur shqetësimin Joe Biden për pikat e forta politike të Donald Trump përpara zgjedhjeve presidenciale të 2024.

Lajmi është bërë i ditur nga Washington Post.

Në takimin mes të dyve, që u zhvillua në Shtëpinë e Bardhë, Obama dyshohet se paralajmëroi ish-zëvendëspresidentin e tij që të mos nënvlerësonte mbështetësit jashtëzakonisht besnikë të manjatit, një sistem mediash konservatore në favor të tij dhe, së fundi, polarizimin e Shteteve të Bashkuara.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?