SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

“Paguaj ose vdis është Far West, jo spital”, Braçe kritika të forta qeverisë: Mësova se paskan paguar faturën e kurimit për Genc Fugën, e kanë për detyrë!

E SHIHNI QE KA EDHE “MONOPOL TE MIRE”?!
KY ESHTE QENDRIMI NE MEDIA:
MERRUNI ME SHTETIN, LERENI MONOPOLIN,
KA PUNEN E TIJ!Qe ne kete vend ka “MONOPOLE TE MIRA”, kete na i kane mesuar AUTORITETE ne detyre per ti luftuar por qe shiten per nje rryshfet, INSTITUCOONE qe zgjasin apo replikojne modele te tilla MONOPOLI; nuk eshte e re kjo;
POR QERSHIA MBI TORTE ESHTE MEDIA QE DUHET TE JETE E PAVARUR, POR QE BEHET “MUTE” PERBALLE NJE MONOPOLI QE PAGUAN REKLAMA APO TE VE PURON NE GOJE!


Sot lexova se MONOPOLI ne tregun e sherbimeve private spitalore, egzaminimeve dhe nderhyrjeve, QENKA I MIRE!

NATYRISHT QE KY LLOJ KLIENTELIZMI ESHTE I NEVERITAHEM!

Po e ripostoj fjalen ne Komisionin e Ekonomise me kerkesen per AUTORITETIN E KONKURENCES, per te qene i qarte:

NUK ESHTE AS GABIM E AS KRIM, QE SHERBIME SHENDETESORE TI OFROJ PRIVATI!

KEQ ESHTE KUR KJO MUNDESI KTHEHET NE MONOPOL!

SHKELJE LIGJI ESHTE ABUZIMI NGA KJO POZITE-MONOPOLI, ME CMIMET E KETYRE SHERBIMEVE!

KRIM KTHEHET KUR ABUZIMI SJELL NJE CMIM KREJT TE PAJUSTIFIKUAR POR MUNDESUAR NGA MONOPOLI, KUSHTEZUAR ME PARAPAGIM TE SHERBIMIT KUR NE E PARA ESHTE JETA, JO PARAJA!

E gjitha kjo ne nje treg qe sipas “deklarimeve te veta”-imagjinoni ato reale, po i kalon 300 MILION EURO ne vit, eshte shume, po shume fare!

Nderkohe, dje degjova se Qeveria vendosi te paguaj faturen e MONOPOLOT, per Genc Fugen; qe mbulon shpenzimet e nje njeriu ne urgjence mjekesore PER JETEN, eshte detyre e saj; POR A MJAFTON?

Une them jo;
E para, duhet modernizuar shuuume me shpejt sektori publik; mirefinancuar me para qe gjithnje mungojne-por jo per te paguar Monopolin;

E dyta, duhet luftuar Monopoli dhe abuzimi me kete pozite ne nje sektor jetik; PAGUAJ OSE VDIS ESHTE FAR WEST, JO SPITAL QOFTE EDHE PRIVAT!

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?