SPRINT NEWS ALBANIA

Rajoni

Zjarri në ishullin Kios përhapet në përmasa të mëdha

Në ishullin grek në Kios, mbrëmjen e djeshme ka rënë një zjarr në një zonë pyjore jo shumë larg fshatit Katavasis. Flakët janë përhapur në përmasa të mëdha duke rrezikuar banorë.Rreth një orë pas mesnate, banorëve të fshatrave Diejka dhe Katavasis iu dërgua një mesazh për t’u evakuuar në Volisos, njoftoi televizioni shtetëror grek EPT.Ndërkohë, në orët e para të mëngjesit për shuarjen e zjarrit janë përfshirë pesë avionë dhe katër helikopterë, njëri prej të cilëve përdoret për të koordinuar operacionet e shuarjes së zjarrit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?