SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

VIDEO/ Tifozët i shkatërrojnë festën Pique, e gjithë diskoja fillon korin tallës

Zherard Pike dëshironte të festonte mbylljen e sezonit të rregullt të kampionatit që organizon, Kings League. Por gjërat nuk kanë shkuar siç priste ish-mbrojtësi i njohur katalanas. Ai kishte organizuar një festë madhështore me qindra të pranishëm në një disko të njohur në Madrid.


Por padyshim që nuk e priste që në momentin e fjalimit, e gjitha salla t’i vihej kundër. Fillimisht nisën sharjet kundër Barcelonës, e më pas një kor që ndoshta i ka djegur më shumë ish-futbollistit. E gjithë salla nisi me thirrjet “Shakira, Shakira”, ndërsa Pike kishte mbetur i shtangur me mikrofon në dorë, duke pritur derisa të mbaronte ky moment i sikletshëm për të.Por jo vetëm kaq, pak më vonë, DJ vendosi një këngë që përsëri kujton historinë e tij me këngëtaren kolumbiane, “Ëaka Ëaka”, himnin e Botërorit 2010, kur Shakira dhe Pike u njohën pikërisht gjatë realizimit të videoklipit. Edhe pse Iker Kasijas, një nga të ftuarit e mbrëmjes, shpjegoi se kënga ishte për të kujtuar 13 -vjetorin e fitores së


 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?