SPRINT NEWS ALBANIA

Politike

Zgjedhjet në PD/ Voton Gjergj Hani: Mbledhja e Këshillit Kombëtar s’ka asnjë vlerë ligjore

“Sa i takon vendimit të Bardhit, nuk ka asnjë vlerë ligjore. Nuk ka asnjë lloj firme dhe i bërë online me platformën “zoom”,  tha ai.

I pyetur nga media nëse beson tek fitorja përballë rivalit, Lulzim Basha, Hani dha këtë përgjigje:

“Le të kërkojmë dhe të përpiqemi të ketë mbarëvajtje,  që të mos e thyejmë mbarëvajtjen e heshtjes zgjedhore. Fitojnë të gjithë, fiton Partia Demokratike”, tha ai.

Ai ftoi anëtarët e Partisë Demokratike të dalin dhe të votojnë, në mënyrë që nesër të kenë të drejtë të kërkojnë llogari për lidershipin e tyre.

“Ju falënderoj që po pasqyroni këtë ngjarje të jashtëzakonshme, në këtë ditë të jashtëzakonshme. Thirrje demokratëve që të dalin të votojnë, për të kërkuar nesër llogari. Pjesëmarrja është vlerë e demokracisë dhe se duhet t’i kthejmë moralin kësaj partie.”, u shpreh Hani.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?