SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Gjana: Ftoj nesër të gjithë anëtarët të votojnë, por jo të Rithemelimit

Në një deklaratë për mediat, Gjana u shpreh se pjesa tjetër që mbështet Sali Berishën, nuk do të mund të votojnë.

“35,460 anëtarë, por ftesa është e hapur për të gjithë demokratët që disponojnë dokumente të anëtarësimit në PD. Anëtarë të PD, me dokumente të anëtarësimit në PD, të cilët në teserën e PD nuk kanë punuar për partitë e tjera politike. Demokratë e konsiderojnë emërtimin e tyre dhe ata që kanë marrë teserat e Rithemelimit, por ata kanë votuar në një palë struktura, nuk mund të bëhen pjesë e votimit me teserën e Rithemelimit për të votuar. E gjithë pjesa tjetër e demokratëve është e ftuar procesit të votimit të nesërm.

Besoj se është një ditë e rëndësishme, është një proces i rëndësishëm”. theksoi ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?