SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Peleshi: Përmirësohet situata në disa vatra zjarri në territorin e vendit

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi bën me dije se është përmirësuar situata në disa vatra në territorin e vendit.

Përmes një postimi në Facebook, Peleshi njofton se është bërë e mundur fikja e zjarrit në drejtim të Kreshpanit, në masivin me ullishte dhe po mbahet në monitorim nga trupat e FA dhe efektivë të MZSH.

Ndërkohë po vazhdon operacioni për vënien nën kontroll të flakëve në masivin pyjor Plyk- Kraps-Gjorkos. Në fshatin Hekal, në Mallakastër situata është nën kontroll dhe po izolohet edhe vatra e fundit aktive. Po vijon operacioni për kapsulimin e vatrave në vendgrumbullimin e mbetjeve urbane, në Vlorë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?