SPRINT NEWS ALBANIA

Politike

Damian Gjiknuri shkarkohet nga detyra e Sekretarit të Përgjithshëm të PS

Klan News raporton se Damian Gjiknuri është liruar nga detyra e Sekretarit të Përgjithshëm të PS , e zëvendëson Blendi Klosi deri në Shtator.Vendimi është marrë pas mbledhjes së qeverisë së zhvilluar ditën e sotme dhe është komunikuar në Asamblenë e Partisë Socialiste e cila po mbahet me dyer të mbyllura.Një tjetër vendim i marrë ka të bëjë me grupin parlamentar të Partisë Socialiste, në krye të së cilit është vendosur ish-ministri i Brendshëm Bledi Çuçi.Gjatë fjalës së tij në këtë asamble, mësohet se kryeministri i vendit Edi Rama është shprehur se qeveria nuk do të ndryshojë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?