SPRINT NEWS ALBANIA

AnalizeShkrime

Çfarë ndryshoi në Rrogozhinë/ Luçiano Boçi: Zgjedhjet kanë vdekur

ÇFARË NDRYSHOI NË RROGOZHINË

Çim Hoxha kandidati i “Bashkë Fitojmë” në 14 Maj ishte fitues (pa votat e burgut), por Kolegj ii Partisë vendosi ribërjen e tyre.
Tani në Korrik na fiton ky tjetri me vota shumë e më shumë!!!!
Po pse elektorati i vogël i Rrogozhinës me shumicë konfirmoi kandidatin e PS?!
U bënë gjë pishman rrogozhinasit?!
Apo ky Çimi “i poshtër” e drejtoi këtë muaj keq “virtualisht” Rrogozhinën?!
Apo ky tjetri “mbi kalë” e transformoi Rrogozhinën për një muaj në parajsën e ëndërruar?!
Mos ndoshta lumturia e popullit është kaq e lartë sa ne toksorët e vdekshëm nuk kemi sy për ta parë?!
Apo janë kënaqur shumë me inceneratorët, me korrupsionin, me kanabisin, me bujqësinë që s’ka fonde, me çmimet pa tavan?!
Mos ka ndikuar vallë vapa dhe nuk e dimë?
Jo jo!
Ndoshta kjo ulja e euros se kështu ia kemi bë Europës rrup-sup, 1 me 1 ia kemi bë?!
Ahhh ndoshta nafta 1.8 Euro si askund në Europë?!!

Pffff po pse në fund fare a ka zgjedhje në Shqipëri?

ZGJEDHJET KANË VDEKUR!
ÇDO GJË ZGJEDHORE ËSHTË NJË NEVERI E PASHTERSHME.

NJERËZ MOS KENI ILUZIONE!
NEVERIA LUFTOHET DHE REGJIMET PËRMBYSEN!
BARKU QË E POLLI ËSHTË RILINDUR!

Total 4 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?