SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

EMRAT/ Rama propozon 12 ambasadorët e rinj

Kreu i qeverisë ka propozuar emrat për ambasadorë në 15 vende, mes tyre dhe për Kosovën dhe Serbinë. Për Kosovën është propozuar emri i aktorit Petrit Malaj, i cili do të pasojë Qemal Minxhozit. Sakaq Edi Rama ka propozuar Bardhyl Canaj si ambasador i Shqipërisë në Serbi.


12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë:

Petrit Malaj – Kosovë

Oljan Kanushi – Slloveni

Bardhyl Canaj – Serbi

Genc Pecani – Rusi

Qirjako Qirko – Hungari


Artur Kuko – HolandëAlbana Dautllari – Suedi, Islandë e Norvegji

Mimoza Halimi – Poloni

Sokol Dedja – Danimarkë

Inid Milo – Bullgari

Entela Gjika – Spanjë

Ilir Hysa – Kuvajt

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?