SPRINT NEWS ALBANIA

Shendet

“Rregulli me 2 gishta”, si të zgjidhni shalqinin perfekt


Ka shumë udhëzime, këshillat janë atje dhe ju i keni provuar të gjitha. Ju keni goditur një shalqi për të parë nëse do ta merrni atë, pa e ditur as se çfarë tingulli duhet të dëgjoni. Tani do të mësoni mënyrën e lehtë dhe të sigurt: rregullin me 2 gishta.


Po, dora juaj është diçka si një busull, që ju udhëzon të zgjidhni shalqinin e duhur. Ju bashkoni indeksin dhe mesin dhe shikoni nëse vijat e gjelbra të shalqinit i kalojnë ato në gjerësi. Në mënyrë ideale, ato do të jenë saktësisht të njëjta ose, të paktën, do të kenë sa më pak ndryshim që të jetë e mundur. Dhe nëse shalqiri është i rëndë, edhe më mirë.

Thjesht goditeni në fund, si ajo për dorëzim, dhe jeni gati.

 

Total 1 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?