SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

Ronaldo është renditur në Librin e Rekordeve Guinness si sportisti më i paguar në vitin 2023

Sipas vlerësimeve të Forbes, për periudhën nga 1 maj 2022 deri më 1 maj 2023, shuma totale e pagesave (paga, shpërblimet, të ardhurat nga sponsorët dhe pjesëmarrja në projekte komerciale dhe fonde të tjera) për portugezin ishte 136 milionë dollarë.

Bazuar në këto të dhëna, futbollisti i Al-Nassr është përfshirë në Librin e Rekordeve Guinness si sportisti më i paguar në vitin 2023.

Në vitin 2022, rekordin e mbante Lionel Messi 130 milionë dollarë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?