SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Manja i përgjigjet opozitës: Kur na bëni ju moral, ky është fundi i parlamentarizmit

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja i është përgjigjur opozitës,  e cila kërkoi praninë e kryeministrit Edi  Rama në Kuvend për të dhënë shpjegime për çështjen e Arben Ahmetajt dhe Rrahman Rrajës.Në fjalën e tij, Manja u shpreh se heshtja e qeverisë ka të bëjë me respektin për drejtësinë. Sipas tij opozita po i shërben krimit dhe anti-shtetit.


“Është fundi por heshtjja jonë ka të bëjë me atë në korrik të 2016 u pajtuam pë të vituar reformën në drejtësi ky është shërbimi më i mirë që i bëni shtetit dhe antishtetit. Këtë porosi keni marrë nga krimi dhe po e bëni sot në kuvend. Drejtyësia të bëjë punën e vet, ndëra ne të vazhdojmë punën që na takon të Kuvend dhe të vijojmë me rendin e ditës.”, u shpreh Manja.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?