SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

EMRI/ Arrestohet tutori i pro*stitutave në Dibër

Policia e Dibrës në bashkëpunim me Interpol Tiranën ka arrestuar një 51-vjeçar në qytetin e Peshkopisë të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Në kuadër të operacionit policor të koduar “Rezultati” është vënë në prang shtetasi Fehmi Meziu (Mëziu),banues në Dibër.Gjykata e Apelit në Napoli, Itali, e ka dënuar këtë shtetas, me 13 vjet burgim, për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Organizatë kriminale’’, të parashikuara nga Kodi Penal i Italisë.


Interpol Tirana vijon bashkëpunimin me Interpol Romën, për ekstradimin e 51-vjeçarit drejt Italisë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?