SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Mbështetësit e muxhahedinëve protestë në Francë dhe Holandë

Protesta janë zhvilluar para ambasadës shqiptare në Paris dhe Holandë, pas aksionit të djeshëm nga Policia në kampin e muxhahedinëve të MEK në Manëz.

Ditëën e djeshme dhjetëra demostrues të iranianit të Azadeh dhe mbështetësve të muxhahedinëve kanë dalë në protestë para mbasadës shqiptare në Paris. E njëjta situatë është shënuar edhe në Hagë, ku mbështetësit e MEK kanë dalë në protetsë për të dënuar sulmin e policisë ndaj muxhahedinëve në ambasadën shqiptare në Hagë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?