Fredi Beleri ankimon masën e sigurisë në Gjykatën e Lartë

Aktualitet

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri ka ankimuar në Gjykatën e Lartë, masës së sigurisë “arrest me burg” dhenë nga GJKKO dhe lënë në fuqi nga Apeli.


Beleri u arrestua para zgjedhjeve lokale të 14 majit për shitblerje votash. Edhe pse pas hekurave, ai fitoi zgjedhjet lokale të 14 majit.

Arrestimi i tij ngjalli reagime jo vetëm në Shqipëri, por edhe nga Athina zyrtare e cila paralajmëroi Shqipërisë se një akt i tillë cënon rrugën e Tiranës drejt integrimit evropian.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?