Policia belge sekuestron rastësisht 5 tonë kokainë

Aktualitet Bota

Operacioni fillimisht kishte nisur për një rast vjedhjeje të një makine në Bruksel, sipas të përditshmes flamande Het Nieuwsblad.

Hetimi i dërgoi autoritetet në Gent, ku mëngjesin e së hënës gjetën sasinë e madhe të kokainës në një vend.

Vlera e kokainës së konfiskuar është të paktën 200 milionë euro.

Policia ka sekuestruar edhe para të gatshme dhe armë gjatë operacionit.

Sipas raportit, ky ka qenë një nga operacionet më të mëdha në vend.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?