Sot 24 vite nga hyrja e NATO-s në Kosovë/ Meta: Krenar për arritjet e saj.

Aktualitet

Postimi i plotë:

Gëzuar 24-vjetorin e lirisë Kosovë e dashur!

 

 

Sot në Ditën e Çlirimit çdo shqiptar ndihet krenar dhe i gëzohet arritjeve të Republikës së Kosovës, zhvillimit të pandalshëm dhe avancimit solid në proceset integruese europiane dhe euro-atlantike.

Faktor kyç i provuar për paqen, stabilitetin dhe sigurinë në rajon! Model frymëzues i ndërtimit të shtetit ligjor! Edhe pse shteti më i ri i rajonit Kosova është bërë një shembull për zgjedhjet e lira, demokracinë funksionale, mirëqeverisjen dhe llogaridhënien!

Mirënjohje dhe thellësisht falenderues për NATO-n dhe vendet demokratike mike, që i dhanë fund gjenocidit dhe kurorëzuan aspiratën shekullore për liri!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?