Lëkundje tërmeti në Greqi, banorët dalin në rrugë nga paniku

Rajoni

Një tërmet është regjistruar këtë mëngjes në Greqi, pranë Samosit.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 ballë të shkallës Rihter, dhe ka ndodhur 9 kilometra në lindje të Samosit me thellësi fokale 14.7 kilometra.

Deri më tani nuk raportohet për dëme, por vetëm panik te banorët e zonës.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?