Bllokohen 2 “Jet Ski” dhe 1 gomone në Vlorë, ndëshkohen me gjobë drejtuesit e tyre

Aktualitet

Policia Kufitare e Vlorës dhe Policia Kufitare në SPK Dhërmi kanë bllokuar 3 mjete lundruese, prej tyre 2 mjete lundruese argëtimi “Jet Ski” dhe 1 mjet lundrues gomone, si dhe kanë ndëshkuar me masë administrative 10 000 Lekë të rinj secili, drejtuesit e tyre, pasi gjatë verifikimeve ka rezultuar se nuk kishin në bord, dokumentacionin e nevojshëm për lundrim.

3 mjetet lundruese u bllokuan deri në shlyerjen e masave administrative dhe pajisjen e drejtuesve, me dokumentacionin përkatës.


Policia Kufitare njofton se do të vijojë kontrollet në të gjithë vijën bregdetare të qarkut.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?