Vangjush Dako mbërrin në GJKKO për tu njohur me masën e sigurisë.

Aktualitet

Ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako ka mbërritur në GJKKO për tu njohur me masën e sigurisë.

Vangjush Dako u arrestua nën akuzën e shpërdorimit të detyrës, për dy raste.

Janë dy faktet penale për të cilat SPAK ka gjetur të implikuar Dakon, gjatë kohës që mbante postin e kreut të Bashkisë Durrës.

Dako u vetëdorëzua dy ditë më parë në polici, pasi akuzohet prej SPAK-ut për shpërdorim detyre në dy episode, sikurse për akuzën e korrupsionit dhe falsifikimit të dokumenteve. Gjithashtu mësohet se hetimi i SPAK për Dakon është shtrirë edhe në verifikimin e pasurisë duke kërkuar verifikime nga institucione të ndryshme.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?