Helmohen 30 banorë në Bulqizë

Aktualitet

Rreth 30 banorë të Gjoricës në Bulqizë shfaqën simptoma helmimi dhe u paraqitën në spital për ndihmë mjekësore.

Banorët aktualisht janë në gjendje të mirë dhe pasi morën trajtim shëndetësor, u larguan për në banesa.

Në lidhje me këtë ngjarje, është ngritur grupi hetimor dhe në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të AKU-së, e nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave.

Policia bën të ditur se në Komisariatin e Bulqizës nuk ka ardhur asnjë njoftim nga banorët apo personeli i qendrës shëndetësore.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?