Paralajmëron Pandeli Majko: Konflikti shqiptaro-serb vetëm një hap larg

Aktualitet

Deputeti i Partisë Socialistë, Pandeli Majko ka reaguar për tensionet në Veri të Kosvës duke thënë se një konflikt i mundshëm mes shqiptarve dhe serbëve është shumë afër.

Përmes një postimi në Facebook, Majko ka paralajmëruar për një konflikt shqiptaro-serb duke thënë se është vetëm një hap larg dhe sipas tij, shërbimet ruse po punojnë nën alibinë e krijuar.

“Konflikti shqiptaro-serb është një hap larg!  Shërbimet ruse po punojnë nën “alibinë” e krijuar!

Këmbëngulja për të bërë gjënë e duhur, në politikë, bëhet shpesh justifikim për rezultatin e gabuar”, shkroi Pandeli Majko

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?