E diela me shtrëngata shiu dhe vetëtima

Aktualitet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me kthjellime e vranësira mesatare deri të dendura. Në orët e mesditës dhe pasdites reshje lokale shiu me intensitet të ulët në qendër, në relievet kodrinore- malore në jug dhe në lindje reshjet priten me intensitet deri mestar në periudha afatshkurtra, me rrebeshe të vrullshme shtrëngata e stuhi me shkarkesa elektrike dhe breshër në zona të izoluara.

Mjegullinë dhe shikim i reduktuar për shkak të reshjeve të shiut.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim -verilindje me shpejtësi mesatare deri 8 m/sek, në brigjet e bregdetit veriperëndimor shkon deri në 12 m/sek.Valëzimi në dete do të jetë i forcës nga 1-2 ballë.

Temperaturat në qytetet kryesore

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?