VIDEO/ Bayern Munchen shpallet kampion i Gjermanisë

Sport

Bayern Munchen fiton sërish. Bavezët triumfuan edhe këtë sezon në Bundesligë, duke marrë në shtëpi titullin e 11-të radhazi dhe të 33-tin në histori.

Ekipi i drejtuar nga Tuchel hasi mjaft vështirësi ndaj Koln në transfertë, por në fund fitoi 1-2. Për të arritur te suksesi, një ndihmë erdhi edhe nga Mainz që barazoi 2-2 me Dortmund.

 

Në fund të ndeshjes në RheinEnergieStadion (Cologne), lojtarët e Bayern ngritën në qiell trofeun. Më poshtë keni video:

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?