SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

VIDEO/ Tifozët bardheblu qëllojnë arbitrin Kridens Meta

Ndeshja Tirana – Bylis u mbyll me rezultatin 2-2, sfidë e vlefshme për javën e 35-të të Superiores. Një takim që ishte mjaft i rëndësishëm për bardheblutë, të cilët tanimë nuk e kanë më titullin kampion në këmbët e tyre.

Penalltia e akorduar nga Kridens Meta, u shndërrua në gol nga Adili. Dhe pikërisht ky 11-metërsh ka sjellë polemika në stadiumin “Arena Egnatia”.

Pas përfundimit të takimit, në fushë u futën edhe tifozët bardheblu duke goditur gjyqtarin Meta. Pamje që padyshim nuk i kanë hije lojës më të ndjekur në botë. Megjithatë gjithçka ka përfunduar dhe tanimë janë forcat e rendit ata që kanë marrë në dorë situatën. //Newsport.al

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?